Słodycze

Jak przestać jeść słodycze?

Czy nie masz czasem wrażenia, że to cukier kieruje twoim życiem? Niby sama decydujesz o tym, co spożyjesz na każdy kolejny posiłek, ale jednak gdy akurat zajrzysz do sklepu i przypadkiem spojrzysz na półkę z czekoladkami i wafelkami, istnieje niewielka szansa na to, że dasz się im oprzeć. Przeważnie po nie sięgniesz. Wybierzesz średnio zdrowe słodycze i zjesz je od razu w drodze do domu, nie mogąc już wytrwać do następnego posiłku. Zdrowa dieta powinna natomiast jak najmocniej ograniczać spożycie cukru. Na szczęście zaraz się przekonasz, co zrobić, by tych słodyczy jeść po prostu mniej albo totalnie przestać je spożywać.

Przede wszystkim stań się świadomym konsumentem. Nikt nie jest w stanie zmusić się do kupienia kolejnej paczki czekoladek, nawet jeśli tak ci się wydaje, gdy widzisz telewizyjne reklamy słodyczy. Unikaj robienia zakupów w momencie odczuwania silnych emocji. Jeżeli czujesz się mocno zestresowana lub zmęczona po pracy, lepiej udaj się najpierw do domu i trochę odpocznij bądź zjedz coś normalnego, a dopiero potem rusz do supermarketu. Gdy odczuwasz negatywne emocje, szybciej dajesz się skusić na słodycze, które doskonale poprawiają przecież nastrój. Obserwuj więc swój stan psychiczny i przestań pocieszać się jedzeniem. Słodycze przynoszą tylko chwilową ulgę. Gdy już je zjesz, czujesz się tylko gorzej, zwłaszcza jeśli wcześniej postanowiłaś się odchudzać.

Czy można jeść batony na diecie?

Jak ograniczyć spożycie cukru? Aby cały ten proces walki z cukrowym uzależnieniem był dla ciebie mniej bolesny i mniej traumatyczny, powinnaś zawsze mieć do wyboru pewne zdrowsze alternatywy. A co to może być? Chociażby takie zwykłe i proste owoce. Wszyscy je przecież lubią i sama na pewno też zwykle jesz je ze smakiem, o ile oczywiście masz je akurat pod ręką. Pamiętaj więc, by na zakupach zawsze sięgnąć po jakąś większą porcję owoców. Ich rodzaj może być zupełnie dowolny. Wybieraj po prostu to, co lubisz najbardziej. Możesz też zaglądać do działów ze zdrowszą i dietetyczną żywnością, gdzie odnajdziesz fantastyczne zdrowe słodycze. Są to batony proteinowe, owocowe żelki bądź ciasteczka wykonane z płatków owsianych, orzechów, bakalii i niskokalorycznych słodzików. Te rzeczy naprawdę smakują wyśmienicie i do tego sprawdzają się nawet na diecie!

Powiązane teksty
Słodycze

Hormony a uzależnienie od słodyczy

Istnieją różnego rodzaju uzależnienia. Wśród tych, o których ostatnio mówi się…
Czytaj dalej
CukierkiSłodycze

Uzależnienie od cukru - jak z nim walczyć?

Uzależnienie od cukru jest porównywalne z uzależnieniem od alkoholu lub narkotyków. Podczas…
Czytaj dalej
Słodycze

Sposoby na uzależnienie od słodyczy

Na samą myśl o białej czekoladzie z orzeszkami dostajesz ślinotoku? Nie wyobrażasz sobie obiadu…
Czytaj dalej